Koty dachowe czy koty rasowe

20 czerwiec 2015

Każdy kot, niezależnie od tego czy domowy, czy rasowy potrzebuje kilku akcesoriów, które kupimy w sklepie zoologicznym. Mimo, że jedne od drugich różnią się wieloma cechami, to jednak równie dużo je łączy. Gdy decydujemy sie na kota rasowego powinnismy pamiętać, że jego cena będzie z pewnością zdecydowanie wyższa. Każda rasa ma również swoje specyficzne cechy oraz wymagania, np. wszyscy kupujący młodego persa zdają sobie sprawę, że będą musieli poświęcić trochę więcej czasu na pielęgnację długiego futra niż właściciele kotów syjamskich. Każda rasa ma również swój specyficzny charakter. Biorąc małego kociaka wiemy, czego się spodziewać: jedne są spokojne, inne bardziej energiczne. W sytuacji, kiedy przygarniamy kota nierasowego ze schroniska nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będzie jego uspobienie.

Mimo, że jedne od drugich różnią się wieloma cechami, to jednak równie dużo je łączy. Każdy kot, niezależnie od tego czy domowy, czy rasowy potrzebuje kilku akcesoriów, które kupimy w sklepie zoologicznym.

Pomijając wiele różnic, gdy do naszego domu wprowadza się nowy lokator, powinniśmy odwiedzić sklep zoologiczny, by wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Ważne jest, by miał on swoje miejsce do spania. Bardzo przydatne będzie legowisko dla kota. W sklepach dostepnych jest wiele różnych rodzajów, z pewnością ktoryś z nich przypadnie zwierzakowi do gustu. Właścieiele futrzaków na pewno zdają sobie sprawę, że istotne jest posiadanie drapaka dla kota. Jezeli nie będziemy go mieć, to ryzykujemy, że zwierzę podrapie nam meble, chcąc naostrzyć sobie pazurki. Jest to zachowanie naturalne dla każdego kotka, w związku z tym nie jesteśmy w stanie temu zapobiec. Możemy natomiast sprawić, że nie będzie niszczył wyposażenia mieszkania: zrobimy to, kupując mu drapak. W ofercie naszego sklepu znaleźć można bardzo duzo modeli drapaków dla kota połączonych z domkami. Zaopatrzając się w taką rzecz, zapewniamy mu miejsce do drapania i jednocześnie miejsce do zabawy czy spania.

Wróć