Codzienne obowiązki kota

7 styczeń 2015

Domowe koty, to zwierzęta, które więkość dnia spędzają leżąc wygodnie na kanapie lub śpiąc w swoim domku. Przerywają sen, gdy przychodzi pora na posiłek albo wtedy, kiedy chcą być głaskane przez właściciela. Zazwyczaj w planie dnia dorosłego kota jest niewiele miejsca na zabawę. Niestety, w tej sytuacji dużą winę ponoszą właściele, którzy nie zapewniają swoim pupilom odpowiednich akcesoriów do zabawy. Dla bardziej wymagających zwierzaków sznurówki od butów nie są wystarczającym pretekstem, by zachęcić do aktywności.

Jeżeli zastanawiacie się, co sprawi, że wasz kanapowiec będzie miał ochotę na zabawę, to mamy dla was podpowiedź: drapak.

Każdy kot, tak jak każdy czlowiek, ma swoje indywidualne cechy charakteru. Wszystkich jednak łączy fakt, że ruch i aktywność fizyczna są niezbędne do prawidlowego rozwoju. Badania udowodnily, że mózg kotów, które miały do dyspozycji akcesoria do zabawy, miejsca do wspinania się i drapania, był lepiej rozwinięty niż u zwierząt, które ich nie mialy. Wnioski nasuwają się same: jeżeli chcemy, by nasz kot rozwijał sie prawidlowo musimy stworzyć mu do tego odpowiednie warunki.

W tym celu powinnismy kupić zwierzakowi drapak. Jest to rzecz, która nie wymaga dużej przestrzeni. Do kupienia są takie, które zajmują niewiele miejsca, w związku z tym można postawic je w pokoju i nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli dysponujemy większą ilościa wolnego miejsca możemy zdecydować się na te duże.

O ile wielkość drapaka nie jest cecha bardzo istotną, o tyle wazne jest by był on stabilny. Nie może się chwiać, bo może to spowodować przewrócenie sie i zranienie zarówno zwierzaka jak i pozostalych domownikow. Szczególnie niebezpiecznie jest to w sytuacji, gdy z naszym tygrysem bawią się dzieci.

Tego rodzaju zabawka to świetna rozrywka dla kota, ale także rzecz, która sprawi, że właścicielowi spadnie kamień z serca. Dzięki niemu, pupil nie będzie więcej niszczył mebli czy podłóg. Nie będzie już nawet chciał tego robic, kiedy zobaczy jak dobrze może się bawić przy pomocy kupionego przez was drapaka.

Wróć