Smakołyki dla kota

3 sierpień 2015

Koty tak samo jak ludzie lubią być rozpieszczane i uwielbiają od czasu do czasu zjeść coś pysznego. Na szczęście sklepy zoologiczne są bogate w tego typu asortyment. Możemy wybierać spośród róznego rodzaju przekąsek i dobrać je do upodobań naszego zwierzaka. Z pewnością z czasem okaże się, że któreś z kupowanych produktów smakują mu bardziej, natomiast inne mniej. Przy wyborze karmy powinniśmy brać również pod uwagę to, jakie ma wartości odżywcze i dla jakich kotów jest najlepsza: inne pożywienie powinny dostawać małe kociaki, inne koty wykastrowane, jeszcze inne "kanapowce", czy koty bardzo aktywne.

Wybrać odpowiednie pożywienie na pewno pomoże nam sprzedawca w sklepie zoologicznym albo lekarz weterynarz. Informacje o tym znajdziemy też na opakowaniu produktów. Jeżeli zauważamy u zwierzaka jakieś niepokojące objawy, powinniśmy udać sie do weterynarza ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że brakuje mu składników odżywczych i konieczna jest zmiana karmy.

Jeżeli chcemy sprawić naszemu pupilowi jeszcze większą przyjemność oraz zadbać o jego prawidłowy rozwój, musimy kupić mu drapak. Drapak dla kota z domkiem będzie służył mu do otrzenia pazurków, zabawy, a także drzemki. Możemy być pewni, że taka zabawka uszczęśliwi go. Należy pamiętać, że nie każdy domek i drapak będzie dobry dla naszego kota. Kupując trzeba brać pod uwage wielkość oraz materiał, z jakiego został wykonany. Przy tego typu zakupach nie warto za główne kryterium obierać ceny: nigdy niska cena nie oznacza wysokiej jakości. W naszym sklepie dysponujemy bardzo szerokim wachlarzem różnego rodzaju domków dla kota: są zarówno małe jak i większe oraz w wielu kolorach: m. in. niebieski, brązowy, czerwony, szary. Zbudowane są z trwalych, mocnych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że nasz kot bawiący się na nim będzie bezpieczny. Każdy domek jest sygnowany kocim akcentem tzn. Łapką, która może mieć różną wielkość.

Wróć