Ostrzenie kocich pazurków na drapaku

drapak dla kota

W obecnych czasach wiele osób trzyma we własnych mieszkaniach przeróżne zwierzęta. Do najczęściej hodowanych należy zaliczyć psy i koty. Jeśli zależy nam na zdrowiu oraz prawidłowym rozwoju naszego czworonożnego przyjaciela, to musimy zagwarantować mu dobre warunki do rozwoju kondycji. Gdy w tej sprawie odwiedzimy jakikolwiek sklep zoologiczny, to w każdym z nich odnajdziemy mnóstwo użytecznych kocich akcesoriów. Jednym z najbardziej znanych jest drapak dla kota. Przydaje się on bowiem naszym zwierzętom do ostrzenia pazurów w warunkach domowych, ponieważ nie mają one zbyt częstego kontaktu z naturalnym otoczeniem, w jakim niegdyś żyli ich poprzednicy.

Każdy, kto zapragnie mieć w swoim domu takiego czworonoga powinien uświadamiać sobie fakt, że jednym z naturalnych kocich odruchów jest drapanie. Pazury są bowiem podstawową bronią dowolnego kota, jaka znajduje się na ich przednich i tylnich łapach. Dzięki niej mają one możliwość tropienia, a w dalszej kolejności zabijania wrogów. Wtedy też należy pilnować najmłodszych domowników, aby rozzłoszczony kot nie zrobił im żadnej krzywdy. Jeśli zwierzę może przebywać na świeżym powietrzu, to wtenczas ostrzy ono pazury na płotach i okolicznych drzewach. Wracają one także regularnie do tych samych miejsc, aby ponownie naostrzyć swoją wrodzoną broń. Koty trzymane w warunkach domowych do ostrzenia pazurów wykorzystują znajdujące się tam przedmioty czyli dywany, krzesła bądź boki łóżek. Kiedy nie zgadzamy się na takie zachowanie, to powinniśmy pomyśleć o kupnie drapaka. Wtedy czworonóg będzie mógł się na niego wdrapywać, aby następnie ukryć się w znajdującej się na górze budce. Po zakupieniu takich akcesoriów koty powinny zrezygnować z niszczenia pazurami naszych mebli, a w zamian wyżywać się na zakupionym drapaku, który powinien być umieszczony w widocznym miejscu.

Nie warto zatem oszczędzać pieniędzy na tych użytecznych akcesoriach, gdyż drapaki dla kotów sprawią, iż będziemy mieli możliwość dłuższego cieszenia się z posiadanych mebli.

2 response on “Ostrzenie kocich pazurków na drapaku