Budujemy drapak dla kota.

17 październik 2015

Spora część kocich właścicieli samodzielnie robi drapak dla swojego kota. Ponieważ w naszej pracowni sami budujemy drapaki dla kotów, poniżej kilka przydatnych wskazówek

Czytaj dalej

Kocie choroby

5 wrzesień 2015

Większość właścicieli czteronogich pupili musi liczyć się z tym, że kiedyś przyjdzie im walczyć z jakąś, mniej lub bardziej poważną, chorobą swojego zwierzęcia. Warto zawczasu mieć świadomość tego, co może dotknąć naszego kota, żeby wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Bardzo częstą dolegliwością wśród kotów są choroby związane z układem pokarmowym, takie jak: biegunka czy zaparcia.

Czytaj dalej

Zabawa z kotem

20 sierpień 2015

Koty uwielbiają nie tylko jeść i spać, ale również bawić się. Stwierdzenie to dotyczy nie tylko młodych kotów, ale również tych starszych. Zabawa jest nieodzownym elementem ich życia, dzięki niej rozwijają swoją inteligencję oraz zwinność.

Czytaj dalej

Smakołyki dla kota

3 sierpień 2015

Koty tak samo jak ludzie lubią być rozpieszczane i uwielbiają od czasu do czasu zjeść coś pysznego. Na szczęście sklepy zoologiczne są bogate w tego typu asortyment. Możemy wybierać spośród róznego rodzaju przekąsek i dobrać je do upodobań naszego zwierzaka.

Czytaj dalej

Kot w domu a ciąża

26 lipiec 2015

Czy kobiety w ciąży powinny mieć w domu koty? Czy jest to bezpieczne dla ich zdrowia oraz zdrowia dziecka? Zdania na ten temat są podzielone.

Czytaj dalej

Koty dachowe czy koty rasowe

20 czerwiec 2015

Każdy kot, niezależnie od tego czy domowy, czy rasowy potrzebuje kilku akcesoriów, które kupimy w sklepie zoologicznym. Mimo, że jedne od drugich różnią się wieloma cechami, to jednak równie dużo je łączy. Gdy decydujemy sie na kota rasowego powinnismy pamiętać, że jego cena będzie z pewnością zdecydowanie wyższa.

Czytaj dalej

Czym nie powinien bawić się nasz kot.

23 marzec 2015

Jak powszechnie wiadomo dla wszystkich miłośników kotów, nasze pupile uwielbiają zabawy, nie ma chyba na świecie kota które nie pobiega za włóczką czy też nie poskacze za sznureczkiem. Często jednak zdarza się tak, że nasz pupil dopada rzecz która tak naprawdę może mu zaszkodzić, zatem czego powinniśmy unikać?

Czytaj dalej

Kot sam w domu

19 luty 2015

Nie jest możliwe, aby przebywać z kotem przez całą dobę. Nawet najbardziej troskliwy opiekun musi przecież chodzić do pracy, a czasem nawet wyjechać na kilka dni. Szczególnie trudnym czasem jest okres świąteczny, kiedy wielu z nas odwiedza rodzinę i przyjaciół mieszkających w innych miastach.

Czytaj dalej

Codzienne obowiązki kota

7 styczeń 2015

Domowe koty, to zwierzęta, które więkość dnia spędzają leżąc wygodnie na kanapie lub śpiąc w swoim domku. Przerywają sen, gdy przychodzi pora na posiłek albo wtedy, kiedy chcą być głaskane przez właściciela. Zazwyczaj w planie dnia dorosłego kota jest niewiele miejsca na zabawę.

Czytaj dalej

Drapak to konieczność!

20 grudzień 2014

Kupowanie drapaka dla kota nie jest konieczne. Nasz pupil może przecież ostrzyć pazurki na wyposażeniu naszego mieszkania, np. na nowej kanapie czy krześle. Nic się przecież nie stanie jak trochę je zniszczy.
A może jednak poświęcanie niedawno kupionej kanapy nie jest dobrym pomysłem?

Czytaj dalej

Nowe zabawki dla kota

19 wrzesień 2014

Różne zabawki i akcesoria dla kotów mogą poprawić nie tylko ich zdrowie, ale i inteligencje. Mózg jest zadziwiającym organem który nieustannie stara się dostosować do otaczającego go świata. Kilka badań pokazało że zwierzęta trzymane w prostych pomieszczeniach, bez miejsc na które mogły by się wspinać lub zabawek, miały mniej rozwinięte mózgi niż ich rówieśnicy w pokoju pełnym atrakcji.

Czytaj dalej

Kocie pazury

26 lipiec 2014

Koty to wspaniałe zwierzęta domowe, ale należy pamiętać, że mają pazurki. Te pazurki często niszczą meble, podłogi i inne przedmioty w domu.

Czytaj dalej

Kocie przedszkole

19 lipiec 2014

Na pewno każdy właściciel kotów zastanawia się, w jaki sposób urozmaicić swoim pupilom wolny czas. Nie zawsze jest czas lub odpowiednia pogoda na wyjście z kotem na dwór.

Czytaj dalej

Zabawki dla kota oraz drapak uchronią przed drapaniem mebli

23 czerwca 2014

Dlaczego koty drapią meble? Koty drapią meble, gdy nie maja innych miejsc, w których mogłyby ostrzyć swoje pazury i oznaczać kocie terytorium. Koty, które mieszkają w domu i nie mają wyznaczonego specjalnie dla nich miejsca, np. przytwierdzonego do ściany kawałka maty sizalowej, czy mocnego, trwałego drapaka, wybierają meble - tapczany, nogi stołowe, ściany (szczególnie te oklejone tapetami).

Czytaj dalej

Zabawa z kotem – co robić, gdy kot demoluje mieszkanie. Zabawki i akcesoria dla kota w sklepie zoologicznym.

2 czerwca 2014

Koty różnią się od ludzi, maja inne wzorce zachowań, dlatego często ludzie nie potrafią zrozumieć kociej natury. W szczególności dzieje się tak, kiedy nasz kot zachowuje się niezgodnie z naszymi oczekiwaniami. Niektóre zachowania i nawyki naszych kotów są dla nas uciążliwe.

Czytaj dalej

Drapaki dla kotów i domki dla kotów - Kocia Pracownia Łapka

13 maja 2014

Nie zawsze właściciel kota zdaje sobie sprawę z tego jaki powinien być drapak dla kota lub domek dla kota. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się napisać o tym artykuł, aby zwrócić uwagę na kilka detali i udzielić kilku przydatnych rad. Drapak, czy też domek dla naszego pupila jest niezwykle istotny.

Czytaj dalej

Podstawowe informacje o zachowaniach i zwyczajach kotów.

2 maja 2014

Koty to osobistości nietypowe i bardzo indywidualne. Chodzą własnymi scieżkami. Ze swoimi wasalami nawiązują głębokie więzi.

Czytaj dalej